KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10884124
nr 1088 4124
Erik Prytz
(1914-1993), Sverige
Akvareller, 2 st. Erik Prytz (1914-1993), motiv från Fårö, signerade, 30x36 + 34x49
Erik Prytz, svensk målare och tecknare född i Linköping 1914, död 1993.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 februari 2017
kl 19:26:43
6/2 13:54:28
100 kr
6/2 18:38:59
Erik Prytz
Läs mer om Erik Prytz